ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2020

Από τέσσερις αθλητές εκπροσωπήθηκε ο Σύλλογος μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου Ανδρών – Γυναικών, που διοργανώθηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας την Παρασκευή 28 και το Σάββατο 29 Φεβρουαρίου.

Αρχίζοντας από το πρωί της Παρασκευής, ο  Πολυχρόνης Ιατρόπουλος  συμμετείχε στον προκριματικό του αγωνίσματος των 60 μέτρων ανδρών, όπου κατάφερε να βελτιώσει για την φετινή χρονιά το ατομικό του ρεκόρ με επίδοση 7.48 και κατέλαβε την 47η θέση από 69 συνολικά συμμετέχοντες.

Ο Γιώργος Ιατρόπουλος στον προκριματικό της σφαιροβολίας,  πετυχαίνοντας  επίσης  ατομικό  ρεκόρ με 14.12, πέρασε στον τελικό, όπου το απόγευμα με επίδοση 13.56 κατατάχθηκε στην 12η θέση.

Ο Ανδρέας  Μπαχός, στο αγώνισμα των 5.000 μέτρων βάδην με χρόνο 22.54.79, ο οποίος αποτελεί και ατομικό του ρεκόρ, κατέλαβε μόλις την 4η θέση, αγγίζοντας ουσιαστικά το πανελλήνιο μετάλλιο.

Τις συμμετοχές του συλλόγου μας έκλεισε ο Κώστας Ιατρόπουλος, νικητής την προηγούμενη Κυριακή στην κατηγορία Νέων Ανδρών (Κ23) του πανελληνίου πρωταθλήματος δρόμου σε ανώμαλο έδαφος, ο οποίος στον τελικό των 1.500 μέτρων κατέλαβε κι αυτός την 4η θέση με επίδοση 4.00.69. Ο ίδιος αθλητής έχει ατομικό ρεκόρ στον κλειστό στίβο 3.57.36 από τις 9 Φεβρουαρίου. Με τους αγώνες αυτούς τελείωσε και η περίοδος του κλειστού στίβου για τον σύλλογο μας το 2020 και περιμένουμε με πολλή όρεξη τους αγώνες ανοιχτού στίβου, οι οποίοι αρχίζουν από τις αρχές Απριλίου.