Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Τρίκαλα) - Αποτελέσματα και φωτογραφίες

Με μεγάλη επιτυχία για το σύλλογό μας ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος στα Τρίκαλα , 23 Φεβρουαρίου. Όλοι οι αθλητές μας πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις και κατέλαβαν πολύ καλές θέσεις σύμφωνα με τις προσδοκίες που είχαμε για αυτούς τους αγώνες.

Μεγάλη επιτυχία για τον Σπύρο Ιατρόπουλο ο οποίος έχασε για λίγο το χάλκινο μετάλλιο τερματίζοντας στη 4η θέση στα 6.000 μ Εφήβων με χρόνο 19.34 . Στην ίδια κατηγορία ο Γιάννης Μανάϊ βελτιωμένος σε σχέση με πέρυσι κατέλαβε την 10η θέση με χρόνο 20.41.

Στα 4.000μ της κατηγορίας Παίδων , η οποία ήταν και η πολυπληθέστερη με 95 αθλητές, ο Κώστας Ιατρόπουλος τερμάτισε στην 10η θέση με χρόνο 12.47, ο Παναγιώτης Παπακωνσταντίνου τερμάτισε 33ος με χρόνο 13.40 , ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι δύο μικρότεροι ηλικιακά , ο Δημήτρης Γκραικιώτης όπου ήταν 42ος με χρόνο 13.54 και ο Ηλίας Καραμπούλας όπου τερμάτισε 44ος με χρόνο 14.04, όπου και οι 2 ανήκουν στη μικρότερη κατηγορία των Παμπαίδων Α΄, οι οποίοι απο φέτος έχουν το δικαίωμα να αγωνίζονται στη κατηγορία Παίδων. Μάλιστα, στην ηλικία τους , ο Δημήτρης Γκραικιώτης κατετάγει 7ος και ο Ηλίας Καραμπούλας 9ος.

Επίσης, στα 10.000μ Ανδρών ο Δημήτρης Τασσόπουλος τερμάτισε στην 21η θέση με χρόνο 33.59 και τέλος στα 8.000μ της κατηγορίας Νέων Ανδρών, ο Γιάννης Βασιλείου τερμάτισε στην 30η θέση με χρόνο 31.29 .

Παραθέτουμε το φωτογραφικό υλικό στον φάκελο "Φωτογραφίες" και τα αναλυτικά αποτελέσματα στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση :

Ετικέτες: Αποτελέσματα, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος