2ος Δρόμος Υγείας Πάτρας

Στη διαδρομή Ναύπακτο – Πάτρα, σε μια διαδρομή με πολλές εναλλαγές τοπίου και περιβάλλοντος, περνώντας πάνω από τη γέφυρα Ρίου – Αντιρρίου, πραγματοποιήθηκε ο 2ος Δρόμος Υγείας Πάτρας, που διοργανώθηκε από τον Σύλλογο Δρομέων και Περιπατητών Πάτρας «Το πάρκο της Αγυιάς». Ο Σύλλογός μας συμμετείχε με 13 δρομείς, οι οποίοι πραγματοποίησαν καλές επιδόσεις αλλά και δύο αθλητές κατάφεραν να καταλάβουν σημαντικές θέσεις στο βάθρο.

Αναλυτικά, η μοναδική συμμετέχουσα γυναίκα από τον Σύλλογό μας , Έμμη Σαπίου, κατέλαβε την δεύτερη θέση στη κατηγορία των γυναικών με χρόνο 1.41.01, ενώ ο Δημήτρης Τασσόπουλος κατέλαβε την τρίτη θέση στη γενική κατάταξη όλων των αθλητών αλλά και των ανδρών με πολύ καλή επίδοση 1.25.13.

Επίσης, ο Παναγιώτης Χριστοδουλόπουλος κατέλαβε την 6η θέση με χρόνο 1.28.22, ακολούθησε στην 27η θέση ο Δημήτρης Παπαπέτρου με χρόνο 1.41.01 και στη συνέχεια ο Γιάννης Βασιλείου με 1.46.11, ο Λάζαρος Παυλίδης με επίδοση 1.47.53, ο Ραδάμανθυς Σκούντζος με χρόνο 1.48.54, ο Ηλίας Θεοφυλακτόπουλος με επίδοση 1.49.12, ο Παναγιώτης Αρβανίτης με χρόνο 1.49.39, ο Άγγελος Μουρίκης με επίδοση 1.52.08, ο Άγγελος Γιοβάς με χρόνο 2.02.32, ο Βασίλης Μαρνελής με χρόνο 2.03.51 και ο Χρήστος Δούκας με χρόνο 2.14.44.

Ετικέτες: Δρόμος Υγείας Πάτρας